Ana SayfaSigorta SektörüAksigorta, ‘Deepfake’ ile Yaptığı Dijital Risk Uyarısıyla  MMA Smarties’den 3 Ödülle...

Aksigorta, ‘Deepfake’ ile Yaptığı Dijital Risk Uyarısıyla  MMA Smarties’den 3 Ödülle Döndü

Aksigorta’nın, deepfake teknolojisini kullanarak dijital riskler konusunda hayata geçirdiği video projesi, mobil dünyanın en başarılı kampanyalarının belirlendiği MMA Smarties Ödülleri’nde 3 ödülün sahibi oldu.

Toplumsal sorumluluk bilinciyle, dijital güvenlik alanında risk bilinci üzerine çalışmalarını sürdüren Aksigorta, sene başında ‘deepfake’ teknolojisini kullanarak dijital risklerin ne kadar ‘olası’ olabileceğini gösteren bir video projesine imza atmıştı. Aksigorta, geniş yankı uyandıran bu video ile mobil dünyanın en başarılı kampanyalarının belirlendiği MMA Smarties Ödülleri’nde The Smarties Turkey’nin XR Teknoloji kategorisinde Altın, Marka Amacı ve Aktivizm kategorisinde ise Bronz ödülün sahibi olmasının yanı sıra The Smarties EMEA XR Teknoloji kategorisinde ise yine Altın ödül kazarak, 3 farklı kategoride ödüllendirilmiş oldu.

Dijitalleşmenin yaratabileceği olası risklere yönelik bu video ile Aksigorta, dijital risklerin toplumdaki genel kanının aksine aslında ne kadar ‘yaşanabilir’ olduğuna da dikkat çekmişti. Proje kapsamında Müzikotek yayımcılığında hayata geçirilen videoda farklı bir ses teknolojisi kullanıldı. Ses konusunda çalışılan Ukraynalı silikon vadisi şirketi Respeecher, ortaya koyduğu yapay zekâ destekli ses klonlama teknolojisi ile insan sesini başarılı bir şekilde kopyalayıp çoğalttı. Görüntü konusunda ise İsrailli CannyAI firması ile çalışıldı. Her iki partner de ses ve görüntü oluşturulması konusunda ne kadar başarılı olduğunu gösterdi.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar