Ana SayfaSigorta SektörüAllianz Türkiye, Üst Üste 9 Yıldır En Beğenilen Sigorta Şirketi

Allianz Türkiye, Üst Üste 9 Yıldır En Beğenilen Sigorta Şirketi

Allianz Türkiye, Capital Dergisi’nin 23’üncü kez gerçekleştirdiği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında, üst üste dokuzuncu kez en beğenilen sigorta şirketi seçildi. 

Allianz Türkiye, iş dünyasının en beğenilen sigorta şirketleri arasındaki liderliğini bu yıl da korudu. Capital Dergisi tarafından, ZENNA Araştırma ve Danışmanlık iş birliği ile bu yıl 23’üncü kez gerçekleştirilen “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında Allianz Türkiye, iş dünyasının önde gelen yöneticilerinin seçimiyle üst üste dokuzuncu kez sigorta sektörünün en beğenilen şirketi oldu. 59 sektörden 441 şirketi temsilen 1510 yöneticinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada Allianz Türkiye, ekonomiye katkı, çevreye karşı duyarlılık, çalışan memnuniyeti, müşteri için yarattığı değer, kurumsal sorumluluk çalışmaları, ürün ve hizmet kalitesi, güvenilirlik ve finansal sağlamlık gibi kriterlerde öne çıkarak, sektöründe “En Beğenilen Şirket” unvanına layık görüldü. Allianz Türkiye, farklı sektörlerden şirketlerin değerlendirildiği “kurumsal sorumluluk” kriterine göre ise en beğenilen ilk beş şirket arasında yer aldı.

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan yaptığı değerlendirmede, “Uzun yıllardır sigorta sektörünün en beğenilen şirketi olarak takdir görmemizin arkasında; müşteri ve teknoloji odaklı bakış açımız, çeviklik ve yalınlık temelli yaklaşımımızla, sürdürülebilir değer yaratma modelimizle, toplumsal yatırımlarımızla tüm ekosistemimize olumlu örnekler teşkil edeceğini umduğumuz çalışmalar bulunuyor. Son dokuz yıldır konjonktür baş döndürücü bir hızda değişirken, sektörümüzün öncüsü olma vizyonuyla geliştirdiğimiz yenilikçi ürün ve hizmetlerimiz ile paydaşlarımız için yarattığımız değer sayesinde, en beğenilen şirket olarak konumumuzu korumaya devam ediyoruz. Tüm sektörler için bir referans haline gelen ‘İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri’ araştırmasında karnemizin yıllardır istikrarlı bir şekilde başarılı olması bize gurur veriyor” diye konuştu.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar