Ana SayfaTeknolojiÖnce Ekspertiz,Sonrasında Arızalara Karşı Garanti Koruması

Önce Ekspertiz,Sonrasında Arızalara Karşı Garanti Koruması

Türkiye’deki ikinci el araç piyasası, her geçen gün artan talep ve yoğun rekabet altında büyümeye devam ediyor. Bu ilerlemeyle beraber, alıcılar ve satıcılar arasında güven unsurunun sağlanması giderek daha fazla önem kazanıyor.

İkinci el araç satın alırken beklenmedik arızalarla karşılaşma ihtimali, alıcı nezdinde endişeler yaşanmasına yol açıyor. Ekspertiz işlemi tam bu noktada güven temin ederken; satın alım sonrası kullanım aşamasında meydana gelebilecek arızalara karşı araçları güvence altına almak da güven duygusunu perçinliyor.

İkinci El Araç Ticaretinde Garanti Ürünü Güven Unsurunu Arttırıyor

İkinci el araçların adeta yatırım konusuna dönüştüğü bu dönemde, alıcılar yaptıkları yatırımın büyüklüğü sebebiyle kendilerini güvende hissetmek istiyor. Bu sebeple, ekspertiz sektöründe hizmet çeşitliliğinin artmasını sağlayacak yeni yaklaşımların doğması kaçınılmaz oluyor. Oto ekspertiz sektöründe güven temin etmek ve müşteri ihtiyaçlarına geniş bir arz yelpazesi ile yanıt vermek adına sürekli olarak yeni çözümler geliştirdiklerini vurgulayan D-Expert Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger, ikinci el araç almak isteyen müşterilerin mutlaka profesyonel hizmet veren ekspertiz noktalarından hizmet almaları gerektiğini; böylece alıcının aracı en ince noktasına kadar tanıyarak alabileceğini belirtti. Ayözger, profesyonel yöntemler, son teknoloji ekipmanlar ve işlerinin ehli ekiplerce yürütülen ekspertiz süreci neticesinde alınan aracın, gelecekte meydana gelebilecek arızalar nedeniyle beklenmedik mali yükler doğurmaması için aracı kasko bedeli kadar koruma altına alan garanti paket programını önerdi.

İkinci El Araçlar İçin Kişiselleştirilmiş Koruma

D-Expert Garanti programıyla alıcıların Full, Full Plus veya Full Plus 4X4 ekspertiz hizmetlerinden birini yaptırdıktan sonra belirli bir süre veya kilometre sınırı içinde araçlarını garanti korumasına almalarına olanak tanıdıklarını ifade eden D-Expert Genel Müdür Yardımcısı Ozan Ayözger “Alacakları araç 8 yaş veya 160.000 km altında olan kişiler, ekspertiz raporlarını aldıktan sonra, 3 ay / 5.000 km, 6 ay / 10.000 km veya 12 ay / 20.000 km gibi farklı süreleri ve kilometre durumunu kapsayan garanti paketlerinden birini tercih edebiliyor. Satın alım sonrası meydana gelebilecek arızalara karşı koruma sağlayan garanti ürünü, aracın program dahilinde belirlenen motor, tork konvertörü, vites kutusu, diferansiyel ve güç aktarma organı, elektrikli bileşen grubu, yağ keçeleri ve contalar, ana ünite kasaları bölümleri için teminat sağlıyor. Sunduğumuz bu olanak ile araç sahiplerine kendi bütçe ve araçlarına uygun bir garanti planı oluşturma imkanı sağlıyoruz. Bu sayede alıcılar yapmış oldukları yatırımı güvence altına alıyor.’’ diye konuştu.

Araç Sahipleri Beklenmedik Mali Yüklere Karşı Kendini Koruyabilecek

Ayözger “Garanti programı, alıcıların araçlarını satın alım sonrası meydana gelebilecek arızalara karşı koruma altına almaları için önemli bir fırsat sunuyor. Garanti süresi boyunca meydana gelen bir arızadan sonra, program kapsamında belirtilen parçaların gereken şekilde onarılması veya değiştirilmesi maliyetleri, kullanıcıların poliçeleri kapsamınca karşılanacak. Bu sayede, araç sahipleri gelecekte ortaya çıkabilecek arızalara karşı araçlarını koruma altına alıp, beklenmedik mali yüklerin altına girmeyecek” d

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar