Ana Sayfa Hayat Sigortası Özel sağlık sigortasında doğru seçimin sırrı detaylarda saklı 

Özel sağlık sigortasında doğru seçimin sırrı detaylarda saklı 

0
Özel sağlık sigortasında doğru seçimin sırrı detaylarda saklı 

Hastalık ve kaza gibi istenmeyen durumlarda tedavi masraflarını ve koşullarını dert etmekten kurtulmanın en etkili yollarından biri özel sağlık sigortası yaptırmak. Çok fazla seçeneğin bulunduğu bu segmentte kişinin kendisine en uygun poliçeyi seçmesi için göz önünde bulundurması gereken unsurlara dikkat çekiyor. 

Pandeminin hayatımıza kattığı önemli farkındalıklardan biri de sağlık ve iyi yaşamın önemi oldu. Sağlıklı bir yaşam için dengeli beslenmeden, düzenli uykuya kadar pek çok reçeteyi hayatımıza dahil etmeye çalışırken olası sağlık sorunlarına karşı da erkenden önlem alma ihtiyacı gündeme geldi. Bu bakış açısıyla özel sağlık sigortası yapmak isteyenleri ise pek çok seçenek bekliyor.

Bora Uludüz, Sigortam.net olarak uzman sigorta danışmanlarıyla, en iyi özel sağlık sigortasını seçme konusunda müşterilerine destek olduklarını belirterek, seçim sürecinde tüketicilere yardımcı olacak önemli kriterleri şöyle sıraladı:

  • Kapsam dahilindeki teminatlar: Sigorta şirketleri, yatarak ve ayakta tedavi gibi ana teminatların yanı sıra doğum teminatı, ambulans hizmeti, tedavi öncesi-sonrası hizmetler, 7/24 tıbbi destek, günlük bakım, check-up gibi ek teminatlar sunabilir. Poliçe satın alırken ihtiyaca uygun teminatların dahil edildiğinden emin olmak gerekiyor.
  • Teminat limitleri ve katılım payı oranı: Hastane giderlerinin toplamda ne kadarının sigorta tarafından karşılanacağını teminat limitleri belirlerken, poliçe sahipleri katılım payı oranlarına bağlı olarak hastane masraflarının belirli bir yüzdesini karşılıyor. Sağlık durumuna bağlı olarak teminat limitini belirlemek poliçe tutarını optimumda tutmak için önemli. Katılım payının düşük olması da kişinin cebinden çıkacak miktarın az olmasını sağlıyor.
  • Anlaşmalı hastaneler: Gitmeye alışkın olduğunuz ya da düzenli ziyaret ettiğiniz doktorların bulunduğu hastanelerin, sigorta şirketinin anlaşmalı hastaneler listesinde olup olmadığına bakmak, sigortanın efektif kullanımına katkıda bulunuyor.
  • Bekleme süreleri: Özel sağlık sigortası kapsamında bazı hastalıklar için belirlenen birkaç aylık bekleme süresi farklı şirketlerde farklı uzunluklarda olabiliyor. Bu sürenin en az olduğu poliçeler, sağlığınızın en kısa sürede tam güvenceye alınmasını sağlıyor.
  • Hasarsızlık indirimi: Sigorta şirketleri yıl boyu hiçbir hasar talebinde bulunmayanlar için ertesi yıl “hasarsızlık indirimi” uyguluyor. Bu oran da şirketler arasında farklılık gösterebiliyor.
  • Ömür boyu yenileme: Ömür boyu yenileme garantisini alabilmek sağlık sigortalarındaki en dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor. Bu garantiyi verebilme süresi, sigorta şirketleri arasında farklılıklar barındırsa da ömür boyu yenileme garantisini aldıktan sonra sigortasını devam ettirmek, müşteriler için çok önemli bir ayrıntı olarak öne çıkıyor.
  • Hasar ödeme prosedürleri ve hasar talebine dönüş süresi: Sigorta şirketlerinin hasar ödeme prosedürleri ve hasar ödeme süreçleri değişiklik gösterebiliyor. Hasar ödeme şartlarının az olması, provizyon işlemlerin hızlanması, harcanacak zaman ve eforun azalması dolayısıyla daha zahmetsiz bir süreç anlamına geliyor.

Bora Uludüz, “Özel sağlık sigortası seçimi sırasında dikkate alınması gereken çok fazla kriter var. Bu da açıkça gösteriyor ki tercih yaparken en ucuz poliçeyi seçmek her zaman en uygun sigortaya sahip olmak anlamına gelmiyor. Bu yüzden Sigortam.net olarak kişiye özel hizmet veren uzman sigorta danışmanlarımız ile müşterilerimizi buluşturuyoruz ve onların sağlık sigortalarına dair kafalarındaki tüm soruları netleştirmek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz