Ana Sayfa Sigorta Sektörü TÜRKİYE SİGORTA BİRLİĞİ’NDEN ÖNEMLİ UYARI: SİGORTA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT!

TÜRKİYE SİGORTA BİRLİĞİ’NDEN ÖNEMLİ UYARI: SİGORTA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT!

0
TÜRKİYE SİGORTA BİRLİĞİ’NDEN ÖNEMLİ UYARI: SİGORTA DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT!

Faaliyetlerini, sigorta sektörünü büyütmek, sigortalılar lehine ürünler geliştirmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak hedefleriyle yürüten Türkiye Sigorta Birliği’nin tek resmî web sitesine www.tsb.org.tr adresinden ulaşılmaktadır.

Sigorta sektörünün rehber kuruluşu Türkiye Sigorta Birliği’ne iletilen şikâyetler neticesinde, https://sigortabirligi.org.tr/ internet sitesi üzerinden Türkiye Sigorta Birliği adı kullanılarak ‘sahte’ sigortacılık faaliyetleri yürütüldüğü ve vatandaşlara ‘sahte poliçe’ satıldığına ilişkin bulgulara erişilmiştir.

Söz konusu sahte web sitesi üzerinden, sahte kefalet sigortası düzenlendiği ve bu poliçelerin kare kodlar aracılığıyla aynı web sitesi üzerinden sorgulaması da yapılarak vatandaşların yanıltıldığı tespit edilmektedir.

Türkiye Sigorta Birliği’nin yasal internet sitesine yalnızca https://www.tsb.org.tr/ adresinden ulaşılmaktadır.

Konuyla ilgili yasal yollara başvuru süreçleri TSB tarafından başlatılmış, söz konusu web sitesinin kapatılması sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın yanıltılmalarını ve mağdur edilmelerini önlemek için yalnızca TSB’nin resmî web sitesine itibar etmeleri rica olunur.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz