Ana SayfaSigorta SektörüSektörel HaberlerAllianz’ın açık inovasyon yolculuğu devam ediyor

Allianz’ın açık inovasyon yolculuğu devam ediyor

Allianz Türkiye, sigorta sektöründe inovasyonu geliştirme amacıyla dört yıldır start-up’larla iş birlikleri kurduğu HackZone’u, ilk 6 aylık hızlandırma programı olan HackZone Scale Up Accelerator ile sürdürüyor.

Allianz Türkiye’nin, üç yıldır gerçekleştirdiği açık inovasyon programı, dördüncü yılında HackZone Scale Up Accelerator ile devam ediyor. Sigorta sektöründe inovasyonu ileriye taşımayı ve startupların girişimlerini hızlandırmayı hedefleyen HackZone Scale Up Accelerator Programı’na başvurular başladı.

Program ortağı Hackquarters ile birlikte 2020 yılından bu yana her yıl gerçekleştiren açık inovasyon programında sektörü geliştirmeye yönelik start-up’larla birlikte yenilikçi iş modelleri geliştirerek onların girişimlerini hızlandırmaya odaklanan şirket, altı aylık hızlandırma programı olan HackZone Scale Up Accelerator Programı’na başvuruları kabul etmeye başladı.

Programlarla sigorta sektörüne açık inovasyonu katmayı amaçlayan Allianz, bu çalışmalar kapsamında bugüne kadar 20 ülkeden 336 start-up’ı değerlendirerek 32 start-up, 50 mentor ve eğitmen ile 280 saatlik görüşme gerçekleştirdi. Programda yer alan start-up’lar şimdiye kadar ekosistemden 4,9 milyon dolar yatırım aldı.

HackZone Programına başvuran start-up’lar, bu yıl “Yapay zekâ (AI) ve makine öğrenmesi (ML)”, “Üretken yapay zekâ (generative AI)”, “İklim krizi ile mücadele” ve “Oyunlaştırma (gamification)” alanlarında sigorta çözümleri üzerine çalışacaklar.

Sektörün dönüşümüne katkı sağlıyoruz

Konuyla ilgili açıklama yapan Allianz Türkiye Pazarlama ve Dijital Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Onur Kırcı, Allianz Türkiye’nin HackZone Scale Up Accelerator Programı ile start-up’larla iş birliğini artırarak onları güçlendirmeyi amaçladığını söyleyerek “2020 yılında başladığımız açık inovasyon yolculuğumuz dördüncü yılında da tüm hızıyla devam ediyor. İş birliği, tasarım ve kodlama odaklı HackZone Programlarımızda start-up’lara API’lerimizi (Uygulama Ara Yüz Programları) açtık ve onlarla birlikte üretmeye başladık. Start-up’larla birlikte yarattığımız etki, günden güne arttı ve programı ileri bir noktaya taşıdı. Start-up’larla ürettiğimiz yenilikçi modeller sayesinde sektörün dönüşümüne önemli katkılar sağladık. Sektörde bir ilke imza atarak yaygınlaştırdığımız inovasyon kültürünü, fark yaratan fikirler ve start-up iş birliklerimizle destekleyerek sektörün ileri bir noktaya taşınmasına öncülük etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

Start-up’lar HackZone Scale Up Accelerator Programı başvuruları, 7 Kasım 2023 tarihine kadar  https://hackq.typeform.com/to/JLm6U9W7?utm_source=allianzrelease adresi üzerinden yapabilecek.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar