Ana Sayfa Sigorta Sektörü BNP Paribas Cardif’ten “Eğitim Geleceğim Sigortası”

BNP Paribas Cardif’ten “Eğitim Geleceğim Sigortası”

0
BNP Paribas Cardif’ten “Eğitim Geleceğim Sigortası”

BNP Paribas Cardif, Eğitim Geleceğim Sigortası ile ebeveynlere çocuklarının tüm eğitim hayatında gereksinim duyabilecekleri yüksek tutarlı ve 20 yıla kadar geçerli olan uzun süreli bir teminat sunuyor.

Ebeveynler için çocuklarının eğitimi en önemli konulardan biri. Eğitim sigortaları, artan eğitim masrafları ve hastalık, vefat gibi beklenmeyen durumlar karşısında çocukların eğitiminin kesintiye uğramasını istemeyen ebeveynler için çözüm sunuyor.

BNP Paribas Cardif de Eğitim Geleceğim Sigortası ile çocuklarının eğitim hayatını güvence almak isteyen ailelere destek oluyor. Ürün ile ebeveynler çocuklarının tüm eğitim hayatında gereksinim duyabilecekleri yüksek tutarlı ve 20 yıla kadar geçerli olan uzun süreli bir teminata sahip olabiliyor.

Eğitim sigortası önemli bir ihtiyaca çözüm oluyor

“Sigortayı ulaşılabilir kılıyoruz” anlayışı ile hizmet verdiklerini söyleyen BNP Paribas Cardif Türkiye Banka Sigortacılığı ve Acente Sigortacılığı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sertsöz, “Özellikle Hayat Sigortası ürünlerimizle, müşterilerimizi vefat ya da daimi sakatlık gibi ciddi risklere karşı güvence altına alıyoruz. Hayat Sigortalarımız, günlük yaşamda karşılaşılabilecek kaza, sakatlık veya tehlikeli hastalıklar gibi risklerde müşterilerimize poliçelerindeki teminatlar üzerinden finansal güvence, ayrıca vefat durumunda ise yakınlarına tazminat ödenmesi ile maddi bir güvence sağlıyor. Bu alanda, özellikle de çocuklarının eğitim hayatlarını güvence altına almak isteyen müşterilerimiz için Eğitim Geleceğim Sigortamız ile önemli bir ihtiyaca çözüm sunarak müşterilerimizin yanında oluyoruz. Eğitim Geleceğim sigortamızla ebeveynlere çocuklarının tüm eğitim hayatında gereksinim duyabilecekleri yüksek tutarlı ve 20 yıla kadar geçerli olan bir teminat sunuyor, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamalarına destek oluyoruz. Böylece beklenmedik bir durumla karşılaşmaları halinde ebeveynlerin çocuklarının eğitimi konusundaki endişelerinin ortadan kalkmasına destek oluyoruz” dedi.

10 milyon TL’ye kadar teminat

Sertöz, Eğitim Geleceğim Sigortası ile ebeveynlerin, geleceğinden sorumlu oldukları çocuklarının eğitim masraflarını 10 milyon TL’ye kadar teminat altına alabildiklerini belirterek “Böylece, başlarına gelebilecek hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet ya da vefat durumlarında çocuklarının eğitim hayatları yarıda kalmıyor. Bugün bir çocuğun 1 yıllık eğitim masrafının 100 bin TL olduğunu ve ‘poliçe başlangıç tarihi’ itibariyle eğitim hayatının bitmesine 10 yıl kaldığını varsayarsak bu durumda, ilk yıl için teminat bedeli 1 milyon TL olarak belirleniyor ve bu tutar her yıl eşit oranda azalıyor. Sigorta süresi, çocuğun kalan eğitim süresine göre sigorta ettiren tarafından belirleniyor. Sigortanın süresi en az 4 (dört), en fazla 20 (yirmi) yıl olabilirken, ödenecek primler velinin (Sigortalı) yaşına, sigorta süresi ve teminat bedeline göre değişkenlik gösteriyor. Sigorta primleri için hesaptan peşin veya anlaşmalı tüm kredi kartlarına 12 taksite kadar ödeme kolaylığı sağlanıyor” açıklamalarında bulundu.

Tek seferde teminat bedeli ödemesi

Ürün kapsamında, vefat ve/veya hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet durumunda çocukların eğitim giderlerinin, teminat bedeli ve poliçede belirtilen koşullar çerçevesinde tek seferde ödendiğini aktaran Sertsöz, “Sigortalı ebeveynin birden fazla çocuğu bulunması durumunda, çocuklar aynı poliçede lehtar olarak gösterilebiliyor. İsteyenler eğitim hayatı devam eden torunu veya yeğeni için de sigorta yaptırabiliyor. Eğitim Geleceğim Sigorta çözümünde ödenen primler Gelir Vergisi Kanunu’nda belirtilen limitler dâhilinde gelir vergisi matrahından da düşülerek, vergi dilimine göre değişen oranlarda vergi avantajı elde edilebiliyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz