Ana SayfaSigorta SektörüMaximiles Black The Bodrum Cup başlıyor

Maximiles Black The Bodrum Cup başlıyor

Her yıl ekim ayında deniz tutkunlarını bir araya getiren ve bu yıl Maximiles Black’in isim sponsoru olduğu Akdeniz’in en büyük yelken festivali The Bodrum Cup 17 Ekim’de start alacak. Ana sponsorluğunu Opet ve Tüpraş’ın üstlendiği festivalin 35’inci yılı, Cumhuriyetin 100’üncü yılıyla birlikte kutlanacak. 

1989 yılından u yana her yıl ekim ayının üçüncü haftasında düzenlenen The Bodrum Cup, bu yıl 35’inci yılını kutluyor. Türkiye İş Bankası’nın kart markası Maximiles Black’in isim sponsorluğu ve Opet ile Tüpraş’ın ana sponsorluğunda düzenlenecek yelken festivali Bodrum’da deniz tutkunlarını buluşturacak.

Cumhuriyetin 100’üncü yılı nedeniyle önceki yıllardan farklı olarak bu yıl Selanik ve İstanbul rotalarının dahil edildiği ve 2 Ekim’de Selanik’te Mustafa Kemal Atatürk‘ün doğduğu ev ziyaret edilerek başlayacak olan Maximiles Black The Bodrum Cup, 8 Ekim’de Dolmabahçe Sarayı önünde yapılacak anma selamlamasıyla devam edecek.

Çok sayıda yarışçı 17 Ekim’deki start için Bodrum’a dönecek ve kazananların kupaları 21 Ekim Cumartesi gecesi büyük bir konserle sahiplerine teslim edilecek.

Bu yıl yelken yarışları kapsamında belirlenen rota, Bodrum’un tarihi limanından başlayarak Çökertme, Kissebükü ve Gümüşlük’e uzanacak ve ardından Bodrum’da tamamlanacak.

35’inci yılında isim sponsoru Türkiye İş Bankası’nın kart markası Maximiles Black; ana sponsorlar Opet ve Tüpraş; platin sponsorlar Amerikan Hastanesi, Anadolu Sigorta, Four Seasons Hotels Istanbul, Metro Türkiye; gold sponsorlar Ağanlar, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum, İş Yatırım, İş Portföy, Radisson Collection Hotel Bodrum, Setur Marinas ve TAV Havalimanları ile dünya genelinde yelken tutkunların festival kapsamında bir araya getiren The Bodrum Cup’a Selanik – İstanbul – Bodrum etabında 23 yat ve 300’ün üzerinde yelkenci, Bodrum etabında ise 100’ün üzerinde yat ve 1500 yelkenci ile binlerce kişinin katılması bekleniyor.

Yarışın tüm detayları 27 Eylül Çarşamba günü Halas teknesinde düzenlenen ve The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras, The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin LüleOpet Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur AydınKoç Healthcare CEO’su Dr. Erhan BulutcuAnadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet TuğtanMetro Türkiye CFO’su Aslı Aracıoğlu, İş Yatırım Genel Müdürü Riza Kutlusoyİş Portföy Genel Müdürü Burak Sezercan ve Setur Marinas Kurumsal İletişim Direktörü Deniz Karakış ve TAV Kurumsal İlişkiler Direktörü Erhan Üstündağ’ın katıldığı toplantıda paylaşıldı.

Bodrum’u ve yelken dünyasını keşfetmek için eşsiz bir fırsat

The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Bodrum’un keşfedilmemiş harikalarla dolu bir hazineye sahip olduğunu söyleyerek “The Bodrum Cup, 35 yıldır bu gizli cevherleri ve daha fazlasını keşfetmek için binlerce kişiyi Bodrum’a getiren birleştirici bir güç oldu. Festival boyunca organizasyon komitemiz, Bodrum’un resmi kurumları, sponsorları, denizcilik ve yelken tutkunları ile birlikte yeni deneyimler ve değerler geliştirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı vesilesiyle, Maximiles Black The Bodrum Cup’ın 35’inci yılını mümkün kılan tüm dostlarımıza en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Yolculuğumuz hiçbir zaman sadece yarış ve etkinliklerden ibaret olmadı; bu heyecan verici süreci sürekli olarak sosyal fayda için bir katalizöre dönüştürmeyi hedefliyoruz. Herkesi, Bodrum’u ve yelken dünyasını keşfetmek için eşsiz bir fırsat sunan Maximiles Black The Bodrum Cup deneyimini yaşamaya davet ediyoruz” dedi.

Bodrum’u ve Akdeniz’i güçlendirmeyi sürdüreceğiz

The Bodrum Cup’ın, kurulduğu 1989 yılından bu yana kendini tekne sporları dünyasını, Bodrum’u ve daha geniş anlamda Akdeniz bölgesini tanıtmaya adadığını aktaran The Bodrum Cup Onursal Başkanı Erman Aras “Başlangıcımızdan bu yana, ulusal ve yerel konuları girişimlerimize sürekli olarak dahil ederek bu hedefleri geliştirmeye kararlı olduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl kutlamalarına denk gelen yolculuğumuzda, ülkemize her yıl artan sayıda ziyaretçi çekerek Bodrum’un kültürel ve tarihi dokusuna katkıda bulunmaktan büyük gurur duyuyoruz. Yelkenlerimizdeki bu rüzgarla Bodrum’u ve Akdeniz’i güçlendirmeye devam edeceğimize inancımız tam” diye konuştu.

Organizasyonun bir parçası olmak heyecan verici

The Bodrum Cup’ın 35’incisinin bir parçası olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşını büyük bir gurur ve coşkuyla kutladığımız bu yıl, organizasyon kapsamında Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl kupasının verilecek olması, deniz festivalinin Selanik’te kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin ziyaret edilmesiyle start alması bizim açımızdan bu seneki etkinliği çok anlamlı kılıyor. Üstelik ‘Dünya Bizim Gelecek Bizim’ diyerek denizlerin korunması için bilim dünyasıyla birlikte inisiyatifler üstlenen, projeler gerçekleştiren kurum olarak bizim bu yılki desteğimiz, The Bodrum Cup’ın denizlere dair farkındalık yaratılması yönüyle de örtüşüyor. Umuyorum ki bu yılki tüm katılımcılar 100’üncü yıl coşkusuyla birlikte çok özel anlara tanık olacak. 2 Ekim’de Selanik’te başlayacak, ardından İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzellikleriyle Bodrum’a doğru yelken açacak tüm yarışçılarımıza, yelken tutkunlarına şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Sporun farklı alanlarını ve başarılarını destekliyoruz

Tüpraş ve Opet’in enerji tedariği ve dağıtımının yanı sıra kültürel ve tarihi projelere destek verdiğini belirten OPET Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Ayşenur Aydın, “Sanat ve sporun farklı alanlarını ve başarılarını destekliyoruz. Bu yıl 35’incisi düzenlenen, yelken sporunun sevilmesi ve ülkemizin dünyaya tanıtılmasında büyük rolü olduğuna inandığımız The Bodrum Cup’ın beş yıldan bu yana ana sponsorluğunu üstlenmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanıyoruz

Organizasyonla ilgili konuşan Koç Healthcare CEO’su Dr. Erhan Bulutcu, “Amerikan Hastanesi olarak, sağlık alanında üstlendiğimiz öncü rolün yanı sıra toplumsal yaşama da değer katmak için çevresel, kültürel ve tarihi projelere destek vererek topluma karşı olan sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne inanıyor, ülke sporuna ve sporcularına destek vermeyi vazife ediniyoruz. 35 yıldan bu yana her ekim ayında binlerce spor tutkununu bir araya getiren bu kıymetli organizasyonun beş yıldır bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Sektördeki öncülüğümüzü sosyal projelerle ileriye taşıyoruz

Maximiles Black The Bodrum Cup’ın platin sponsoru olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getiren Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, “35’inci yılını kutlayan Maximiles Black The Bodrum Cup’ın altı yıldır destekçisiyiz. Şirket olarak ekonomik, çevresel ve sosyal katma değer yaratma vizyonuyla faaliyetlerimizi sürdürürken, sigorta sektöründeki öncülüğümüzü sosyal etkisi yüksek projelerle ileriye taşımaya gayret ediyoruz. Mavi ekonominin ve sürdürülebilirliğin önemine dikkat çeken Maximiles Black The Bodrum Cup da bu açıdan son derece kıymetli bir organizasyon” dedi.

Organizasyona destek vermekten çok mutluyuz

Four Seasons Hotels Istanbul Genel Müdürü Reto Moser ise “Four Seasons Hotels Istanbul olarak bu etkinlikte yer almanın gururunu yaşayarak, denizcilik tutkunlarının buluştuğu bu muhteşem organizasyonu desteklemekten büyük bir onur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Organizasyonun ülke tanıtımına etkisi büyük

Maximiles Black The Bodrum Cup organizasyonun, ülke tanıtımındaki etkisine dikkat çeken Metro Türkiye CFO’su Aslı Aracıoğlu, “Metro Türkiye olarak dünyanın en iyi ve en köklü mutfaklarından olan Türk mutfağının dünyada hak ettiği yere gelmesini sağlamak ve mutfak kültürümüzü geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Gastronomi, hem ekonomik kalkınmaya hem de turizme ivme katacak bir güce sahip. Bodrum Cup organizasyonu da Bodrum ve Akdeniz’in tanıtımını üstlenen, misyonumuzla örtüşen, yedi yıldır destek verdiğimiz güçlü bir organizasyon. Platin sponsor olarak yarışmacıların ihtiyacına yönelik gıda ürünlerimizden oluşan, 15 bin öğüne karşılık gelen tekne kumanyalarımızla tüm yarış süresince sporcularımızın yanında olacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Selanik ve Dolmabahçe’deki anma törenleriyle daha da anlam kazanan bu organizasyonun bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” diye konuştu.

Maximiles Black The Bodrum Cup’ın bu seneki yarış rotası şöyle…

17 Ekim 2022 | Salı

Bodrum – Bodrum Etabı

18 Ekim 2022 | Çarşamba

Bodrum – Çökertme Etabı

19 Ekim 2022 | Perşembe

Çökertme – Kissebükü Etabı

20 Ekim 2022 | Cuma

Kissebükü – Bodrum Etabı

21 Ekim 2022 | Cumartesi

Bodrum – Bodrum Etabı

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar