Ana SayfaSigorta SektörüQUICK Finans’a Smart-i Awards’tan altın ödül

QUICK Finans’a Smart-i Awards’tan altın ödül

Quick Finans, poliçe prim kredisi ile Smart-i Awards (Smart Insurance Awards) en inovatif ürün kategorisinde altın ödül kazandı.

Türkiye Sigorta Birliği’nin düzenlediği 12. Sigorta Haftası kapsamında gerçekleştirilen 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi’nde yer alan ve PSM (Payment System Magazine) tarafından sigortacılığın gelişmesini hedef alan inovatif ürün ve hizmetleri desteklemek için bu yıl ikinci kez düzenlenen Smart-i Awards (Smart Insurance Awards) ödül töreni 26 Eylül’de Swissotel’de düzenlendi.

Poliçe Prim Kredisi ürünü ile finale kalan Quick Finans, Smart-i Awards ödüllerinde En İnovatif Ürün, Hizmet, Proje kategorisinde altın ödül almaya hak kazandı.

Sigorta ve Finans sektöründen çok sayıda başvuru arasından yapılan değerlendirme sonucunda verilen ödülü, Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ aldı.

Finansal kapsayıcılığı yüksek bir ürün 

Konuyla ilgili konuşan Karadağ, Türkiye’de ilk defa bir Sigorta Grubu tarafından kurulan finansman şirketi vizyonu ile sigorta ve kredi ürünlerini bir arada, bütünleşik ürünler olarak sunma iddiasıyla yola çıktıklarını hatırlatarak “Finansal teknolojiler (fintech) ve sigorta teknolojileri (insurtech) kavramlarını buluşturan bir ‘finsurtech’ yaklaşımı ile gömülü finans ürünü olan ‘Poliçe Prim Kredisi’ni geliştirerek Türkiye’de ilk defa uygulamaya aldık. Bu şekilde, SEDDK Başkanımız Sayın Mehmet Akif Eroğlu’nun Zirve’deki konuşmasında ifade ettiği gibi; geleneksel yöntemlerden uzaklaşarak yenilikçi bir anlayışla müşteriye fayda sağlayacak, finansal kapsayıcılığı yüksek bir ürün geliştirmiş olduk. Quick Sigorta, Grup teknoloji şirketimiz Valde ve ana yazılım sağlayıcımız Cybersoft’un ortak çalışmaları ile geliştirilen inovatif ürünümüzü aşamalı olarak tüm sektörün kullanımına sunmayı planlıyoruz. Sigorta sektörünün önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan ürünümüzle hem ticari hem de bireysel poliçe müşterilerinin artan poliçe prim tutarlarının poliçe süresine kadar esnek taksitlendirilmesi ile nakit akışlarına uygun olarak ödemelerini kolaylaştırmaktayız. Böylelikle acentelerimiz poliçe teklifini sundukları anda, alternatif bir finansal çözümle müşterilerine Poliçe Prim Kredisi’ni önererek poliçe alımlarında esneklik sağlamaktadır” dedi.

Quick Finans’ın henüz ilk yılında, sektörün en prestijli ödüllerinden biri olan Smart-i Awards’ta altın ödülü kazanmış olmasının gurur vrici olduğunu söyleyen Karadağ, “Bundan sonraki inovatif ürün ve hizmet geliştirme çalışmalarımızda motivasyonumuza önemli bir güç katacaktır.” diye konuştu.

İnovatif ürün ve hizmetlerin önü açılmalı

Smart-i Awards’ı sektörün değişimi yolunda önemli bir referans olarak görüp destelediklerini belirten TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar da sigortacılık sektörünü daha da ileriye taşımak için geliştirilen inovatif ürün ve hizmetlerin önünü açmak, inovatif projelerin gelişimindeki deneyimleri, tecrübeleri yayarak, daha çok yeni nesil sigorta teknolojileri ve fikirleri üretmek, bunların sigorta sektörüne entegrasyonunu sağlamak ve verimliliğini artırmak için bu programın önemini vurguladı.

Yaşar, sigortalılık oranının artırılmaya çalışıldığı bu süreçte sektörü büyütmenin, sigortalı faydasına yeni ürünler geliştirip kullanımını yaygınlaştırmanın yolunun da inovatif ürün ve fikirlerin önünü açmaktan geçtiğini dile getirerek “Her alanda olduğu gibi sigortacılığın geleceğini de müşteriler şekillendiriyor. Müşteri ihtiyaçları ve hedefleri tüm paydaşlar için büyüme stratejileri ve inovasyon gündemi hakkında içgörü sağlıyor” ifadelerini kullandı.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar