Ana SayfaSigorta Sektörü“Ormanın Gözleri” projesine çifte ödül

“Ormanın Gözleri” projesine çifte ödül

Anadolu Sigorta tarafından orman varlıklarının korunması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte başlatılan “Ormanın Gözleri” projesi ikinci yılında Sardis Awards’ta Pozitif Sosyal Etki Bölümü ‘Çevresel Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde Altın Ödül, Smart-i Awards’ta (Smart Insurance Awards) ise ‘Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

Anadolu Sigorta’nın Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiği “Ormanın Gözleri” projesi ikinci yılında iki ödül birden layık görüldü.

Proje, finans dünyası paydaşlarının yenilikçi projeleri ile yüksek pazarlama başarılarını ödüllendiren Sardis Ödülleri’nde Pozitif Sosyal Etki Bölümü ‘Çevresel Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde Altın Ödül kazanırken sigortacılık sektörünün gelişmesini hedef alan ürün ve hizmetleri desteklemek, inovatif projeleri öne çıkarmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Smart-i Awards’ta da (Smart Insurance Awards) ‘Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde Gümüş Ödül aldı.

Proje kapsamında yangına erken müdahalede hayati bir önemi bulunan gözetleme kulelerinin yenilenmesini ve yeni insansız yangın gözetleme kuleleri yapımını gerçekleştiren Anadolu Sigorta, 2022 yılının Aralık ayında Adana’da ilk kuleyi tamamlayarak hizmete almıştı. 2023 yılında ise Adana’da yapılan ikinci kule ile birlikte Antalya ve Çanakkale kuleleri tamamlanarak devreye alındı. Muğla’da inşaatı devam eden kulenin ise Ekim ayının ortasında devreye alınması planlanıyor.

Bu sayede, hızlı haberleşme sistemi ve yüksek teknolojik donanımıyla toplam 5 kule tarafından 245 bin hektar orman arazisi 7/24 kesintisiz gözetlenecek. Projeyle ayrıca erken müdahaleye dikkat çekerek orman varlıklarının gelecek yıllarda da korunmaya devam edilmesi ve bireylerin farkındalık bilincinin artırılması amaçlanıyor.

Ormanın Gözleri sürdürülebilirlik vizyonumuzun bir ürünü

Aldıkları ödüllere ilişkin açıklamada bulunan Anadolu Sigorta Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Berna Semiz Ergüntan, küresel ısınma ve iklim değişikliği ile mücadelenin tüm dünyanın sürdürülebilirlik gündeminin ilk sıralarında yer aldığına dikkat çekerek “Sürdürülebilirlik vizyonumuz doğrultusunda iklim değişikliği ile mücadele şirket olarak bizim de en önemli önceliklerimiz arasında bulunuyor. Ormanın Gözleri projesi de bu vizyonumuzun bir ürünü. Anadolu Sigorta olarak geçtiğimiz yıl Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ile iş birliğine giderek orman varlıklarımızı korumak için bir adım attık. Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde yangınla mücadelede çok büyük bir özveri ve emek ile çalışıyor. Biz de bu yapılanmanın bir parçası olmak üzere harekete geçtik. İkinci yılın sonunda toplam 5 yangın gözetleme kulesini devreye almış olacağız. Ormanın Gözleri çok genç bir proje. Henüz ikinci yılında sektörümüzün en önemli ödüllerinden iki tanesi ile ödüllendirilmek ise bizi fazlasıyla gururlandırdı. Çok doğru bir yolda ilerlediğimizi bir kez daha anladık. Böylesine önemli bir amaca hizmet eden projemizin önümüzdeki yıllarda büyüyüp gelişirken daha birçok ödül kazanacağına inanıyor ve güveniyorum” dedi.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar