Ana SayfaSigorta SektörüSigorta sektörünün kalbi Sigorta Fuarı’nda atıyor

Sigorta sektörünün kalbi Sigorta Fuarı’nda atıyor

Sigorta sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan 2. Uluslararası Sigorta Fuarı, 13 Kasım 2023 Pazartesi günü kapılarını açıyor. Bu yıl fuar kapsamında düzenlenecek olan Sigorta Kongresi’nin ana teması ise ‘Gelecek Vizyonu’ olarak belirlendi. Bu kapsamda düzenlenecek olan panellerde sektörün sorunlarına ortak çözümler aranırken, sektörün geleceğiyle ilgili hedefler de masaya yatırılacak.

Uluslararası Sigorta Fuarı, 13 Kasım Pazartesi günü bu yıl 2’inci defa kapılarını açıyor. Sigorta sektörünün tüm paydaşları arasındaki ilişkileri ve ticareti geliştirmeyi hedefleyen fuar kapsamında düzenlenecek olan Kongre’nin ana teması ise ‘Gelecek Vizyonu’ olarak belirlendi. Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Düzenli, fuarı düzenledikleri kongre ile de beslediklerini belirterek, “Fuarımız 13 Kasım’da başlıyor. Fuar kapsamında düzenlenecek olan kongrede seçtiğimiz ana tema ‘Gelecek Vizyonu’. Kongrede düzenlenecek olan panellerin konularından birisi de ‘Gelecekte Sürdürülebilir Sigortacılık’ olacak. Panellerin konularını belirlerken sigorta şirketlerinin genel müdürlerinden de ciddi anlamda destek aldık. Örneğin dijitalleşme,  teknoloji, müşteri memnuniyeti ve güçlü sermaye gibi konular konuşulacak. Çünkü tüm bunlar gelecekteki sigortacılığı etkileyen faktörler. Bir diğer panel konumuz ise ‘Gelecekte Sigorta Şirketlerinin Önündeki Engeller’ olacak. Bu süreçte acentelerin rolü de tartışılacak” dedi.

Avrasya ülkelerine özel oturum

Konuşmasında sigorta fuarının sektörün tüm tarafları için önemli bir platform olduğunun altını çizen Düzenli, “Amacımız sigorta sektörü arasında ticareti geliştirmek. Bunun için önce insan, önce sağlık ve güvenli bir gelecek dedik. Bireysel emeklilik ve hayat sigortalarında penetrasyon oranı önemli. TSS ve özel sağlık sigortalarında sorunlarımız var. TSS’de özellikle özel hastane anlaşma anlaşmalarında yaşanan sıkıntılar var. Sağlık Bakanlığı’ndan, sigorta şirketlerinden, acentelerden ve özel hastanelerden bir temsilcinin yer alacağı panelde bu konuları konuşacağız. Türkiye Sigorta Birliği’nin özel bir talebi var. Avrasya ülkeleri için özel bir oturum düzenlenecek. Talep olması halinde sigorta şirketleri burada ticari bir sunum gerçekleştirebilecek” değerlendirmesinde bulundu.

Sektörden ekmek yiyen herkes bu fuara  sahip çıkmalı

Fuar için sigorta şirketlerinin genel müdürlerinin katılımlarını ve desteklerini özellikle rica ettiğini belirten Düzenli, şöyle devam etti: “Destek olanlara teşekkür ediyorum. Sektörün geleceği anlamında bu fuara daha çok sahip çıkmaları gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Sigorta sektörümüzün buna ihtiyacı var. Kısacası sigorta sektöründen ekmek yiyen herkesin buraya sahip çıkmasını istiyorum. Yol haritasını ve rotasını birlikte belirleyelim. Destek olanlara teşekkür ediyorum. Sahip çıkmalarını canı gönülden rica ediyorum.”

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar