Ana SayfaSigorta SektörüS&P: Enflasyona rağmen Avrupalı hayat dışı sigortacılar pozitif yönde büyüyecek

S&P: Enflasyona rağmen Avrupalı hayat dışı sigortacılar pozitif yönde büyüyecek

Uluslararası kredi değerlendirme kuruluşu S&P, enflasyona rağmen Avrupalı hayat dışı sigortacıların pozitif olarak etkileneceğini öngörüyor. S&P Global Ratings Sigorta Derecelendirme Sektör Lideri Volker Kudszus, “2023 ve 2025 arası hayat dışı sigortacılarını kendilerine zarar verebilecek gayrimenkul, özel kredi ve özel sermayeye yaptığı likit olmayan yatırımlara karşı temkinli olmaya devam ediyoruz” dedi.

Kudszus, derecelendirdikleri hayat dışı sigorta şirketlerinin çoğunun fiyatlarını ve rezerv uygulamalarını devam eden yüksek enflasyona göre ayarladığını ancak bazılarının geride kaldığını da ekledi.

Kuruluş, hayat dışı sigorta şirketlerinin bu yıl güçlü performans göstermeye devam etmesini bekliyor. Avrupalı sigortacılar ekonomik büyüme, enflasyon, faiz oranları ve yatırımla bağlantılı çok sayıda zorlukla karşı karşıya. Ancak derecelendirme kuruluşuna göre sermaye güçleri, likiditeleri ve artan yeniden yatırım oranları bu engelleri dengeliyor. Ek olarak kuruluş, avro bölgesindeki enflasyonun %5,8’den %2,7’ye gerilemesini, Birleşik Krallık’ta ise %7,0’den %2,4’e düşmesini bekliyor.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar