Ana SayfaSigorta SektörüTARSİM Heyeti Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen’i bilgilendirdi

TARSİM Heyeti Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen’i bilgilendirdi

Tarım Reformu Genel Müdürü ve TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Osman Yıldız, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindeki TARSİM Heyeti Ankara’da, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen’i ziyaret ederek, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Tarım Reformu Genel Müdürü ve TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Osman Yıldız, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindeki TARSİM Heyeti, 23 Ağustos tarihinde, Ankara’da, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen’i ziyaret ederek, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Yıldız ve Genel Müdür Engürülü gerçekleştirdikleri sunumda, Devlet Destekli Tarım Sigortası Sistemi’nin kurulduğu günden bugüne kadar geçen süredeki gelişimi, uygulamaları ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek; Bakanlığın sistemin büyümesinde, gelişiminde, ulusal ve uluslararası düzeyde ulaştığı başarılı noktada önemli bir rol üstlendiğine değindi. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gümen’in sürdürülen çalışmalara verdikleri destekten dolayı şükranlarını belirterek, TARSİM’in kısa, orta ve uzun vadeli planlamaları ile 2024 yılı hazırlıkları ve hedefleri paylaşıldı.

Prof. Dr. Ahmet Gümen ise gerçekleştirilen sunumun ardından, yapılan çalışmalar ve hedefler ile ilgili görüş ve önerilerini belirterek, Hayvan Hayat Sigortaları özelinde yapılan risk inceleme ve hasar tespit çalışmalarındaki uzaktan algılama, risk ve hasar tespiti teknolojisinin, Bakanlık ile entegrasyonu konusundaki görüşlerini aktardı. Ayrıca, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin yakından takip edildiği, sistemin gelişimi ve tarımsal üretimin sürdürülebilirliği için destek verildiği belirtildi.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar