Ana SayfaSigorta SektörüTürkiye Sigorta Birliği’nden depremzede gençlere eğitim bursu

Türkiye Sigorta Birliği’nden depremzede gençlere eğitim bursu

Türkiye Sigorta Birliği, Türk Eğitim Vakfı ile gerçekleştirdiği iş birliği ile hayata geçirdiği ‘Türkiye Sigorta Birliği Burs Fonu” ile Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 100 depremzede üniversite öğrencisine 4 yıllık öğrenim hayatları boyunca eğitim bursu desteği verecek. 

6 Şubat depremlerinin ardından bölgedeki hayatın normale dönmesi için desteklerini sürdüren Türkiye Sigorta Birliği (TSB)Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Burs Fonu’ ile Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 100 depremzede üniversite öğrencisine 4 yıllık öğrenim hayatları boyunca eğitim bursu desteği sağlayacak.

Konuyla ilgili konuşan TSB Başkanı Atilla Benli, yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin izlerini silmek için tüm Türkiye’nin seferber olduğunu hatırlatarak “Türkiye Sigorta Birliği olarak ilk günden itibaren ‘tek yürek’ olduk ve bu seferberlikte yerimizi aldık. Üye şirketlerimizin destekleriyle bölgeye ulaştırdığımız yardımların yanı sıra SEDDK ve DASK başta olmak üzere devletimizin ilgili kurumlarıyla güç birliği ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zararların bir an önce giderilebilmesi ve hasar tazmin sürecinin hızla işletilebilmesi için sigorta şirketleri olarak hasar süreçlerinin hızlandırılmasından, çağrı merkezlerinde depremden zarar görenlere yönelik ayrı hatların açılmasına ve bölgede hasar iletişim merkezlerinin kurulmasına kadar bir dizi önlem aldık ve almaya devam ediyoruz” dedi.

Benli, bölge ziyaretlerinde sigorta sektöründeki meslektaşlarıyla, sanayicilerle ve depremzedelerle pek çok kez bir araya geldiklerini belirterek “6 Şubat depremiyle zarar gören bölgeye gerek sektörel çözümlerimizle gerek insani yardımlarımızla destek olmaya devam ediyoruz. Yıkımın büyüklüğü ortaya çıktığı andan itibaren TSB olarak bu mücadelede depremzede kardeşlerimizin yanında olduk ve bunun uzun soluklu bir mücadele olduğu bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

“Gençlerimizle geleceğe umutla bakıyoruz”

Çalışmalarına “Sigorta Kıymet Bilmektir” anlayışıyla devam ettiklerini söyleyen Benli, “Biz sigortacılar, hayatın, sağlığın, sevdiklerimize güvenli bir gelecek sunabilmenin, büyük emeklerle elde ettiğimiz varlıkların ne denli kıymetli olduğunu çok iyi biliyor ve tüm bunları korumanın yollarını geliştirmek için canla başla çalışıyoruz. Öte yandan bizim kültürümüzde en kıymetli varlığımız ailemizdir. Gençlerimiz ise hepimizin evlatları, ülkemizin aydınlık yarınlarının teminatıdır. O nedenle üniversite öğrencisi geçlerimize yönelik başlattığımız bu projeyi çok önemsiyoruz. TEV iş birliği ve üye şirketlerimizle birlikte hayata geçirdiğimiz ‘Burs Fonu’ ile gençlerimizin yanında olmanın heyecanını duyuyor ve Cumhuriyet’imizin 100. yılında gençlerimizle geleceğe umutla bakıyoruz” açıklamalarında bulundu.

“Gençlerimizin eğitimleri yarıda kalmayacak”

Afetin getirdiği kayıpların herkesi derinden sarstığına dikkat çeken Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Banu Taşkın ise “Bunun etkisini en çok hissettiğimiz alanlardan biri de eğitim oldu. Türk Eğitim Vakfı olarak afetin öğrencilerimiz açısından getirdiği zorluklara ve ihtiyaçlara cevap verebilmek için ilk günden bu yana gayretle çalışıyoruz. Türkiye Sigorta Birliği Burs Fonu ile gençlerimizin eğitimleri yarıda kalmayacak ve onları yalnız bırakmayacağız. Türkiye Sigorta Birliği ve üye şirketlerine, öğrencilerimizin hayat yolunu aydınlatacak bu katkıları için şükranlarımızı sunarız” dedi.

ÖNERİLEN HABERLER

Popüler Paylaşımlar